ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
  • Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03
  • Slide 04
Soukromý sektor

Právě se nacházíte na stránkách
pro soukromé zákazníky.

Firemní sektor

Jste firemní zákazník?

www.skoda-malirstvi.cz
Um pro dům

Um pro dům

www.umprodum.cz
Plošiny Budějovice

Plošiny Budějovice

www.plosiny-budejovice.cz

Malování bytů, České Budějovice a okolí

Naše začátky při malování bytů i místností

Malířské a natěračské práce dělám od vyučení, takže už něco málo přes 25 let. Od malinkých místností jsem postupně přešel k malování bytů. Nevím jak dlouho mě bude tato práce bavit, ale zatím mě baví a rád bych se o tenhle koníček rozdělil s Vámi. Každá místnost má svojí minulost, ke každé místnosti se pojí nějaké vzpomínky, ať už na lidi nebo na okamžiky, prostě zachycují svoji jedinečnou atmosféru. Říkám každému zákazníkovi nebo zákaznici, že je dobré pečlivě vybírat odstíny barev, které nás dokáží přivézt do pohody, prostě do klidu po pracovním šílenstvím.

Během své dlouholeté praxe jsem se naučil barevné poradenství, které poměrně dost zákazníků využívá. Někdy se mi stává, že přijdu do místnosti, podívám se na vybavení místnosti, na podlahu i třeba na takové maličkosti, které představují různé barevné rámečky fotek a už přibližně vím, jaký odstín by se do každé místnosti nebo bytu hodil. Naše malování bytů začíná vlastně malinkou psychologií a vyslechnutím přání a představy zákazníka. Téměř vždy o barevných variantách rozhodují něžné polovičky lidstva - alespoň já to tak mám u své klientely.

Malování bytu je nedílnou součástí naší vnitřní rovnováhy, našeho vnitřního světa, kde se mísí kladné i záporné dny. Naší prací není jen vydělat peníze, ale měla by to být i radost z dobře vykonané práce, kdy dokážete během několika dnů totálně změnit náladu lidí a máte radost z jejich radosti. Někdo má špatné zkušenosti s malířem a poté hází všechny do jednoho pytle.

Neříkám, že je to dobře, pouze věřím tomu a docela se mi to stává, že během malování bytu ne příliš dobrá nálada postupně přechází v dobrou a někdy je to až úžasně nádherné, jak se to vše může změnit.

Malování bytů (to je sladění barevného poradenství na přání zákazníka)

Na každém začátku při malování bytu dávám přednost přikrývání podlahy, podle potřeby oblepení papírovou páskou dřevěné obložkové zárubně, přikrytí nábytku igelitem. Zákazník si nebude pamatovat, že měl pěkně vymalováno, ale to, že čistil podlahu a všechno potřebné několik hodin.

Po skončení malování bytu používáme houbové utěrky, abychom odcházeli od naší práce s čistým svědomím, že jsme pro zákazníka udělali maximum toho co umíme a hlavně také to, že odcházíme od zametené, podle potřeby i vytřené podlahy. Na hrubý úklid vozíme v autě i mop, který nám pomáhá dostat byt do přijatelné podoby k předání zákazníkovi.

Každé setkání se zákazníkem je vyslechnutí představ i přání a naladění do pohody.

Na každém začátku je krásné to, jak se vám podaří dostat do představ zájemců o malování bytu. Ptám se lidí, ať mi řeknou, která barva je nejvíc naštve, která je doslova a do písmene nejvíce rozčílí. Během rozhovoru si zpravidla začínám dělat představu o průběhu malování, abych díky komunikačnímu šumu někoho nezradil nebo nenaštval a podle toho se snažím vést rozhovor o barevném provedení a společně se zákazníkem se snažím najít společnou řeč o malování bytu.

Jinak se realizuje malování bytu pro mladé lidi nebo pro mladou rodinu, jinak se maluje pro lidi, kteří jsou okolo 40 let a jinak se malují byty pro starší generaci. Každá generace má své oblíbené barvy, někdo dává přednost jemně pastelovým barvám, někdo má rád více výrazné barvy. Při malování bytů dávám přednost kvalitnějšímu materiálu, protože platí jedna věc: když odbydeš základ, tak se ti to vrátí na vrchu. Proto veškeré realizace novostaveb děláme s materiálem, který je paropropustný, a tím pádem dýchá a není tam pravděpodobnost výskytu nějaké plísně, která přechází až do černé barvy.

Mám jednu zásadu - podívat se lidem přímo do očí a říct si sám pro sebe - udělal jsem maximum a můžu být vnitřně sladěný s kladnou energií.

Při malování bytů dávám hodně na vnitřní pocity zákazníků

Není rozhodující můj názor, není rozhodující to, co se mi líbí nebo ne. Pro mě je rozhodující spokojenost zákazníka, který má velkou radost, když mu předávám vymalovaný byt podle jeho představ. Někdy je to pěkný mazec, vybrat odstíny na malování pokoje nebo bytu podle přání a představ zákazníka. Někdy se mi stává, že vybíráme odstíny na malování pokojů nebo bytů klidně i několik hodin. Jde o to, aby měl zákazník šanci vidět barvy jak ve dne, tak i večer. Denní i umělé světlo je rozdíl a když to neřeknete zájemcům o malování bytu, tak by mohlo nastat v určité době nedorozumění.

Nabízím všem stálým i nové příchozím zákazníkům barevné poradenství, které nám umožní dnešní doba. Dnešní vzorníky barev poskytují neskutečnou škálu možností, jak si zvelebit nebo zpříjemnit si bydlení. Zákazník nemá většinu představu jak bude vypadat barevné provedení na celé ploše, protože vychází pouze z malinkého vzorku odstínu. V tuhle chvíli přichází ochota řemeslníka poradit zákazníkovi jaký odstín si vybrat do místnosti nebo do celého bytu. Malovali jsme byt, kdy měl zákazník přání vymalovat celý byt pouze v jednom odstínu - tenkrát to byla lomená bílá.

Zákazník vyslovil a měl přání, aby to celé působilo vzdušně. Jednou mi volal zákazník, který měl přání vymalovat jednu zeď černou barvou, tenkrát jsem si myslel, že to nebude hezký, ale během vymalování jsem změnil názor, zvlášť když jsme to vymalovali matnou barvou. Zákazník měl k tomu doplňky a vybavení a já jsem se nestačil divit, jak to všechno do sebe zapadá a přitom to designově ladí. Je velmi důležité volit k sobě barvy tak, aby se to vzájemně netřískalo a nebouchalo to přímo do očí.

Barevné kombinace pastelových barev většinou dokáží uklidnit, takže se dávají do místností, kde člověk tráví poměrně hodně času. Syté odstíny zase dokáží člověka nabudit k různým činnostem. Při malování bytů by mělo platit pravidlo: nic časově neuspíšit, protože když nejde o život, tak nejde o nic.

Je lepší mít vymalovaný byt o týden později, než být celý den otrávený, že to není podle mých představ.

Nevíte si rady a potřebujete pomoci?

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt