ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
  • Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03
  • Slide 04
Soukromý sektor

Právě se nacházíte na stránkách
pro soukromé zákazníky.

Firemní sektor

Jste firemní zákazník?

www.skoda-malirstvi.cz
Um pro dům

Um pro dům

www.umprodum.cz
Plošiny Budějovice

Plošiny Budějovice

www.plosiny-budejovice.cz

Malování novostaveb, České Budějovice a okolí

Kvalitnější materiál na malování je výhra do budoucnosti

Základem pro malování novostavby je použití kvalitnějšího materiálu na malování, který je základ do budoucnosti. Použití kvalitnějšího materiálu v budoucí době ocení i zákazník. Stavebním kamenem pro kvalitní bydlení je použití kvalitního materiálu, který dýchá a tím pádem je záruka vymalování kvalitnější barvou, která se v budoucnu projeví tím, že se vám neobjeví žádné plísně nebo problémy s odlupováním.

Kvalitnější barvy jsou na bázi drceného vápence, jsou paropropustné a tím pádem dýchají. Paropropustné barvy jsou vyzkoušené z povodní na Moravě. Kam dali barvu na bázi hlinky, tak se brzy objevila plíseň, kam dali barvu na bázi drceného vápence, tak bylo vše v pohodě, protože barva dýchala a nedělali se tam počáteční příznaky plísně.

Příprava před malováním různých novostaveb

Nevím jak u někoho jiného, ale u nás je příprava před malováním v podstatě daná. Před začátkem malování si oblepíme papírovou páskou okna, dveře a vše co by se dalo v průběhu malování ušpinit. Podle potřeby oblepíme částečně i okna, ale tak, abychom mohli v průběhu práce větrat. Někdy je potřeba udělat pár kosmetických úprav kolem oken, někdy dole u parapetů.

Většinou jsou novostavby připraveny pro malování v dobrém stavu. Nedávno jsme malovali rodinný dům, kde měl zákazník strop udělaný ze dřeva a bylo to moc hezké.

Pro nás to bylo trošičku komplikace, protože jsme všechny stropní lišty oblepovali papírovou páskou, protože jsme nechtěli mít to špinavé od nás.

Dodržení pracovních postupů je nutnost pro precizní práci

Další kapitolou novostaveb je vymalování sádrokartonových stropů. Většinou jsou sádrokartonové stropy na hořejší části domu. Základem precizně odvedené práce by měla být udělaná penetrace, která sádrokartonový strop celkově zpevní a sádrokarton nebude mít potřebu se v budoucí době odlupovat.

Je velice dobré, když se penetrace nechá dostatečně proschnout a až potom začít s prvním malováním.

Nemá vůbec žádný smysl to nějakým způsobem to uspěchat.

Nové možnosti při malování novostaveb

Poměrně dost lidí má prosbu, jestli děláme na sádrokarton napodobeninu štuku, aby měl hořejšek rodinného domu celkovou strukturu a vypadal celistvě. Realizujeme pro všechny stálé i nově příchozí zákazníky realizaci barvy s pískem. Je to sice o něco více komplikované, ale na druhou stranu je po pro oči zákazníka více přijatelné, než se dívat na hladkou plochu, která přechází ve štukovou strukturu. My děláme střední zrno, kterým bývají většinou vyštukovány stěny.

Nejsem zastáncem příliš velkého zrna, protože to pak bývá na celé ploše docela dost velký mazec a není to vůbec hezké. Každý zákazník je jiný, každému se líbí něco jiného. Berme tyhle řádky jako možnou inspiraci na možné nápady. Další nápad na malování novostavby je přiznaný betonový strop. Stropy se impregnují hydrofobizačním prostředkem na vodní bázi, který je odolný proti průniku vody.

Před impregnací hydrofobizačním prostředkem je dobré pořádně očistit stropní panely, aby tam nebyly různé nečistoty. Podle potřeby by bylo dobré to omést a zbavit prachu. Impregnaci hydrofobizačním prostředkem je dobré aplikovat stříkacím zařízením Airless, který máme taky ve svém vybavení. Impregnace se dělá pouze jednou a stříká se to úplně z plna.

Jedno z dalších přání zákazníků je, jestli bychom zvládli udělat první malování novostavby částečně omyvatelnou barvou. Odpovídám zákazníkům ANO, protože vím, že jsme schopni toto realizovat. Co se týče malování novostaveb, snažím se dodržovat jednu zásadu: a to je vymalování novostaveb rodinných domů barvou od jednoho výrobce.

Je to stejné jako když děláte nátěr fasády, je lepší dodržet jednoho výrobce, než kombinovat barvy od více výrobců.

Protože potom by se mohlo stát, že by barvy od různých výrobců mohly dělat různé komplikace.

Novostavby nejsou jen rodinné domy, ale také třeba obchodní centra

Mezi další naše práce, které lze zařadit mezi malování novostaveb, můžeme dát malování veškerých obchodních, společenských i sportovních center. Poslední naší ukázkou malování novostavby je malování obchodního domu KIKA v Českých Budějovicích. Malovali jsme celkem cca 9 000m2. Každá práce má své, každá práce má svá úskalí i své problémy.

Někdy se to řeší při jednání s investorem, někdy se to řeší v průběhu malování. Na veškeré malování větších objektů máme k dispozici 3 stříkací zařízení Airless, které nám výrazně urychlí naši práci. Díky našemu vybavení můžeme realizovat práce ve větším množstvím.

K malování novostaveb lze zařadit různé malování výrobních objektů i malování montážních i výrobních hal. Malujeme výrobní i obchodní novostavby, kde je lepší zvolit kvalitnější materiál, který je více odolný povětrnostním vlivům.

Barevné řešení rodinných novostaveb

Poměrně dost zákazníků se mě ptá co je lepší: vymalovat novostavbu pouze na bílo, anebo to rovnou malovat do barev. Já vždycky odpovídám, že si myslím vymalovat první malování pouze na bílo a třeba za rok nebo za dva to vymalovat přímo do barev.

Možná se ptáte proč: odpovím vám: pokud zákazník nemá už předem vybrané vybavení místností nemá vybraný přesný odstín podlahy, mohlo by se stát, že to my vymalujeme do barvy podle přání zákazníka a on sám potom zjistí, že mu to komplikuje poměrně dost život, kvůli vybírání nábytku, podlahy nebo i třeba sedačky.

Nikdo neví co bude a hlavně v průběhu, anebo po malování se hodně věcí mění.

Vybavení naší společnosti na malování novostaveb

Co se týče malování novostaveb rodinných domů, moc velké vybavení nepotřebujete, snad jen pár štaflí, výškového žebříku a hlavně chuť do práce. Obtížnější variantou malování novostaveb je malování obchodních, společenských i sportovních center.

Díky našemu vybavení, které poměrně hodně rozšiřujeme, mohu v klidu říci jednu věc: jsme schopni zvládnout i velké zakázky, které na nás bude požadovat investor.

Máme 3 stříkací zařízení Airless, které využíváme k urychlení naší práce, máme pojízdné lešení, tak i pojízdnou pásovou plošinu, která má poměrně dost velké využití při malířských a natěračských prací hlavně v exteriéru.

Pro veškeré malování novostaveb jsme pečlivě vybaveni. Máme svoje štafle, výškové žebříky i svoje pojízdné hliníkové lešení. Na malování větších novostaveb máme stříkací zařízení Airless, které nám hodně pomáhá při realizacích větších malování. Připravil jsem pro vás odkaz na naše vybavení: https://www.skoda-malirstvi.cz/naradi-a-nastroje/strikaci-zarizeni

Díky našemu vybavení není problém realizovat téměř cokoliv. Pro naše zákazníky jsme zakoupili 19m vysokou pojízdnou plošinu, která nám pomáhá při splnění veškerých přání zákazníků. Pro naši plošinu jsme udělali nové webové stránky na adrese www.plosiny-skoda.cz. Na stránkách najdete veškeré informace o práci, kterou lze realizovat s pomocí naší plošiny. Pro město České Budějovice a okolí jsme rozšířili naši webovou prezentaci o plošinách o další webové stránky www.plosiny-budejovice.cz

Nevíte si rady a potřebujete pomoci?

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt