ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
 • Slide 01
 • Slide 02
 • Slide 03
 • Slide 04
Soukromý sektor

Právě se nacházíte na stránkách
pro soukromé zákazníky.

Firemní sektor

Jste firemní zákazník?

www.skoda-malirstvi.cz
Um pro dům

Um pro dům

www.umprodum.cz
Plošiny Budějovice

Plošiny Budějovice

www.plosiny-budejovice.cz

Malířství Petr Škoda, s.r.o.

Nátěry fasád panelových domů

Přicházíme s nabídkou na provádění realizací nátěrů fasád panelových domů. Spolupracujeme s firmou na půjčování lešení, tím pádem lze realizovat veškeré nátěry fasád panelových domů. Realizujeme nejen nátěry fasád, ale i nátěry parapetů i nátěry střešních atik. Nátěry fasád panelových domů provádíme podle potřeby jak z lešení, tak i z plošin.

Firma, která pro nás staví lešení hlavně dbá na bezpečnost práce, která je u nich na prvním místě. Díky spolupráci s firmou na stavění lešení lze dopřát i splnit veškeré přání i prosby zákazníků. Konkrétně se jedná o více než 25 leté zkušenosti. Nebojíme se učit novým pracovním postupům i dalším pracovním možnostem, které nám naše řemeslo přináší. Podle potřeby a možností využíváme špičkové odborníky na pracovní materiály i na pracovní postupy.

Rádi se učíme, abychom mohli zákazníkům dát i zaručit precizní práci při nátěrech fasád panelových domů.

Nf 12
Nf 13
Nf 14

Provedení precizních přípravných prací je základ pro dobrou fasádu

Základním stavebním prvkem při nátěrech fasád panelových domů je provedení precizních přípravných prací. Provedení přípravných prací se týká hlavně umytí fasády vysokotlakým čistícím zařízením WAP. Umytím fasády vysokotlakým čistícím zařízením WAP, zbavíme fasádu od plísní, organických sloučenin, rovněž i od špíny i prachu z okolních ulic i cest. Pro zlepšení efektivity provedené práce jsme přikoupili rotační čistič ploch. Rotační čistič ploch má ze spodu dvě rotující trysky, který nám dokáží perfektním způsobem umýt fasádu od různých nečistot. Díky těmto možnostem můžeme kombinovat mytí vodním paprskem, tak i rotačním čističem ploch.

Každá fasáda panelového domu je jiná, na každé umytí je dobré zvolit pracovní postupy, a i podle toho pracovní vybavení. Když umyjeme fasádu od různých nečistot, tak si můžeme oblepit rámy oken, podle domluvy se zákazníkem můžeme zakrýt i celá okna. Pečlivým způsobem můžeme oblepit parapetní plechy i okapové svody.

Pracovní postup aneb Není problém, který nedokážeme odstranit

Ve většině případů se na fasádách panelových domů začínají objevovat zelená místa, které přecházejí do černě zabarvených míst. Černě zabarvená místa nám začínají ukazovat začátky plísní. Čím dřív se plísní zbavíme, tím lépe. Plísně se postupem času dostávají do vnitřních pórů fasád, které nám můžou zdravotně i jiným způsobem ublížit. Po umytí fasády vysokotlakým čistícím zařízením WAP, necháme fasádu dostatečným způsobem uschnout, tak abychom mohli aplikovat protiplísňový prostředek, který necháme zpravidla dlouho uschnout, tak abychom zajistili co nejvyšší účinnost. Po důkladném proschnutí (cca 8 - 12 hodin) aplikujeme penetrační nátěr.

Po aplikaci penetračního nátěru se aplikuje 2x nátěr fasádní barvou. V případě sytějších odstínů se dělá jeden nátěr navíc, tak aby natřená fasáda tvořila jeden souvislý celek.

Vlastníme stříkací zařízení Airless, které nám poskytuje možnost dostat přípravek i do těch nejmenších pórů i prasklin. Při realizacích nátěrech fasád hodně používáme silikonové fasádní barvy. Silikonové fasádní barvy více odolávají povětrnostním vlivům, jsou více odolné vůči vodě. Naše stříkací zařízení Airless poměrně hodně používáme při aplikaci silikonové penetrace. Odkaz na naše vybavení najdete v sekci "Vybavení společnosti", případně:

https://www.malirstvi-skoda.cz/naradi-a-nastroje/strikaci-zarizeni

Mezi další naše vybavení na nátěry fasád panelových domů patří vysokotlaké čistící zařízení WAP, které kombinujeme s rotačním čističem ploch. Odkaz na naše vybavení najdete v sekci "Vybavení společnosti", případně:

https://www.malirstvi-skoda.cz/naradi-a-nastroje/vysokotlake-zarizeni-wap

Chceme, aby každý zákazník měl jasnou vizi i představu o pracovních postupech. Pro zákazníky přikládáme pracovní postup při nátěrech fasád panelových domů.

Ukázka pracovního postupu na nátěry fasády panelového domu

 1. přivezení lešení
 2. montáž lešení
 3. celkové umytí fasády vysokotlakým zařízením WAP
 4. oblepení oken a parapetů, okapních svodů a dalších potřebných míst
 5. podle potřeby aplikace protiplísňového prostředku
 6. udělání penetračního nátěru
 7. 2x-3x nátěr fasádní barvou (záleží na odstínu i typu fasády)
 8. podle potřeby se udělají drobné opravy kolem oken apod.
 9. sundání a odlepení lepenek, igelitů z oken, parapetů i okapů
 10. demontáž lešení
 11. úklid po práci
 12. předání hotové práce zákazníkovi

Pro zákazníky, kteří májem zájem o nátěr fasády panelových domů, nabízíme 3 varianty fasádních barev.

Strikacka 01
Strikacka 3

Přehled druhů fasádních barev

Akrylátová fasádní barva

Fasádní barvy se silikonem na akrylátové bázi jsou minerální povahy, hydrofobní, matné a s dobrými difúzními vlastnostmi. Odolávají povětrnostním vlivům i otěru, jsou ředitelné vodou, ekologické a téměř bez zápachu. Akrylátové fasádní barvy výtečně kryjí zaoblené i ostré hrany.

Silikonová fasádní barva

Silikonové barvy jsou vodou ředitelné, minerální povahy a emulzní. Velmi dobře odpuzují vodu, proto jejich povrch zůstává dlouho čistý. Velkou výhodou je propustnost vodních par. Mají vápenně matný povrch.

Silikátová fasádní barva

Vodou ředitelný nátěr na bázi draselného vodního skla je vhodný na staré nátěry z minerálních a silikátových barev i na nenatřené omítky. Výhodou je vysoká propustnost vodních par.

Slide 12 A
Slide 13

Další možná varianta při výběru fasádní barvy:

Na nátěry fasád panelových domů můžeme použít barvu s tenkými syntetickými vlákny, které se na nátěry fasád panelových domů výborně hodí. vyztužený tenkými syntetickými vlákny nepraská v místech nadměrně silné vrstvy barvy (rýhy, žlábky, jamky) a přemostí vlasové trhliny šířky do 0,3 mm.

Nabízené možnosti při nátěrech fasád

Zákazník má možnost si v dnešní době vybrat z více variant fasádních barev. Podle potřeby poskytujeme barevné poradenství při výběru vhodného odstínu, rovněž poskytujeme poradenství, ale i poradenství při volbě materiálu fasádních barev. Myslím si, že je to pouze o vybrání správné fasádní barvy, tak aby fasádní barva plně odpovídala požadavkům zákazníka. Zákazník má na výběr odstínů ze vzorníků barev, které nabízejí neskutečnou škálu odstínů. Při volbě odstínu fasády je dobrý brát zřetel i na okolní místa, jestli se vybraný odstín fasádní barvy hodí k okolí, tak aby nový nátěr fasády vytvářel příjemné prostředí.

Pojistné plnění

Naše společnost Petr Škoda, s.r.o. je pojištěna na veškeré škody vzniklé s pracovními povinnostmi do výše 10 000 000Kč. Navýšili jsme povinné plnění z pracovních důvodů, ať už je to montáž nebo demontáž lešení, tak i kvůli tomu, abychom zabránili nějaké újmě při práci na lešení i z naší plošiny.

Nevíte si rady a potřebujete pomoci?

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
rychlý kontakt